תחומי מומחיות

ניתוח מעי הגס והרקטום

מהו סרטן מעי הגס וכיצד מטפלים בו?

תופעות ומחלות שונות דורשות התערבות כירורגית במעי גס, לדוגמא סרטן מעי גס, פוליפים, מחלות דלקתיות ועוד. שיטות הניתוח יכולות להתבצע הן בשיטה לפרוסקופית והן בשיטה פתוחה. כיום, מרבית הניתוחים מתבצעים בשיטה לפרוסקופית. יחד עם זאת, בחלק מהניתוחים יש צורך בניתוח בשיטה פתוחה, על מנת להגיע לתוצאות הנדרשות.

סרטן מעי גס וחלחולת- סוג סרטן זה הוא אחד ממחלות הסרטן השכיחות ביותר בעולם המערבי. סרטן מעי גס, מתפתח לרוב מגידולים שפירים, הנקראים פוליפים. בדרך כלל, מרגע הופעתו של הפוליפ ועד הפיכתו לסרטן עוברות מספר שנים. יש להדגיש כי לא כל פוליפ הופך להיות סרטני.

ברוב המקרים, סוג סרטן זה מופיע לאחר גיל 50, ללא סימנים או תסמינים מוקדמים, עד לשלב מתקדם של המחלה. במהלך הניתוח, נכרת הגידול בתוספת רקמה בריאה מסביב, לרבות כלי דם המספקים ומנקזים דם לגידול הסרטני וכן קשרי הלימפה באזור.

למי מיועד הניתוח ולאילו מצבים?

ניתוח מעי הגס מיועד לאנשים עם פוליפים שלא ניתן לכרות בקולונוסקופיה, לגידולים ממאירים, לאנשים הסובלים מדלקות חוזרות במעי הגס ודימומים מהמעי עקב סיבות שונות.

ברוב המקרים הניתוח מתבצע בשיטה לפרוסקופית ולכן ההתאוששות מהירה וטובה יותר.

ניתוח מעי גס ורקטום

מהם היתרונות של הניתוח דרכי?

יש לי ניסיון רב בניתוחי מעי הגס בשיטה הפתוחה ובשיטה הלפרוסקופית. בנוסף, עברתי תת התמחות (Fellowship) בכירורגיה של הקולון (מעיים) והרקטום. ניסיון זה, מאפשר לי לבחור את הניתוח המתאים ביותר למטופל ולהגיע לתוצאות מצוינות.

ליצירת קשר ולפרטים נוספים:

הובאו לפניכם מספר המלצות נבחרות מהאתר DocAdvisor, הפרטים הוצנעו מטעמים רפואיים

הכל היה מעולה, הסבר מפורט בכל שלב ידעתי מה עושים ואיך עומדים לעשות. הסבר מפורט מה לעשות ומה לא לעשות אחרי הניתוח פשוט מעולה
ד"ר מורנינקס מקצוען, פרפקציוניסט, חייכן, אדיב, קשוב לצורכי המטופל. רופא מספר 1.
הרופא היה מדהים סבלני ומקצועי דאג מאוד לרצות אותי במיוחד בצלקות היפות שעשה לי.
אדיב ונחמד מאוד מקצועי- מסביר כמה וכמה פעמים איך הניתוח יתבצע, עונה על שאלות בסבלנות אין נקודות לשיפור! כל הכבוד!!
הרופא היה מקסים וסבלני בכל תקופת הניתוח וההחלמה. והיה זמין לי לאורך כל הדרך. ממליצה עליו בחום.
שרות נפלא אין מילים שיכולות לתאר את היחס האדיבות המקצועיות והתחושה הרגועה והטובה . ישר כח
ד״ר מורנינקס מאוד אדיב, עונה באדיבות על כל השאלות והחששות. בסה״כ כל ההתנהלות סביב הניתוח היתה מאוד טובה. ממליץ עליו בחום.
לדעתי הכל היה מושלם ואני מאוד מודה לכולם על היחס הטוב והטיפול היה עשר תודה!
עבר למקצועיות, רופא אנושי ונעים-מרגיע! גם הזמינות מדהימה והוא עונה מהר על כל שאלה! כן ירבו!
בכל שנות חיי במדינתינו הקטנה לא נתקלתי בשירות זה טוב. גם מבחינת אלחנדרו, המזכירה שלו, המנתחים שהיו איתו בחדר הניתוח כולם היו פשוט היה נחמדים ואדיבים. מרוצה מאוד! ישר כוח!
תודה לדר אלחנדרו על הביצוע והיחס המעולה בניתוח.. קיבלתי אותו קל ויצאתי בהרגשה טובה ובריאה מבלי להרגיש אף כאב תודה דר` אלחנדרו על הכל!

איך זה עובד?

פגישת יעוץ

ישנה חשיבות רבה לפגישת ייעוץ, שבמהלכה יימסר למטופל מידע רלוונטי למקרה שלו, אופציות הטיפול העומדות בפניו, המלצות להמשך טיפול במקרה וכן יתבצע תיאום ציפיות. לעיתים המטופל יתבקש לבצע בדיקות נוספות על מנת שניתן יהיה להגיע לאבחנה מדויקת. תוצאות הבדיקות עשויות להשפיע על אופן הטיפול, הצורך בניתוח ושיטת הניתוח.

בחירת המנתח

בחירת המנתח הוא החלק החשוב ביותר ובלתי נפרד בתהליך לקראת הניתוח. מנתח צריך לשדר מקצועיות ואמון בעיני המטופל. ה"כימיה" בין המטופל למטפל משפר תוצאות מכוון שזרם המידע לפני ואחרי הניתוח תלוי במידה רבה בקשר בניהם.

הכנה לקראת הניתוח

לכל ניתוח נדרשת הכנה ספציפית. במסגרת ההכנה יועברו למטופל הנחיות והכנות הנדרשות לקראת הניתוח שלו. על המטופל להקפיד לקיים את כל ההנחיות שניתנו לו, לשאול את כל השאלות ולהגיע לניתוח כשהוא מוכן הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטאלית. בחלק מהמקרים על המטופל יהיה לקיים פגישה מקדימה עם מרדים (טרום ניתוח).

תהליך ההחלמה

על מנת שתהליך ההחלמה יהיה מהיר ומוצלח, המטופל נדרש להיות פעיל בתהליך. בסיום הניתוח המטופל יקבל הנחיות מדויקות ומפורטות. הניתוחים שמתבצעים בשיטה לפרוסקופית, תהליך ההחלמה בדרך כלל הוא מהיר וקל יותר. יחד עם זאת יש לציין כי ההתאוששות מהניתוח תהיה מלווה לרוב ב"אי נוחות" ואו כאבים אשר ניתנים להקלה באמצעות משככי כאבים. כיום, ברוב הניתוחים משתמשים בתפרים נמסים, לכן לא בכל ניתוח נדרש תהליך של הוצאת תפרים.

לאחר הניתוח מראה וצבע הצלקת ישתנו במהלך השנה הראשונה. חשיפה לשמש עלול לגרום גוון שונה מהעור מסביב. לכן, מומלץ להימנע מחשיפה לשמש של הצלקת בשנה הראשונה. ניתן לחזור לפעילות גופנית באופן הדרגתי. מומלץ לחזור לפעיליות בסיסית כדוגמת הליכה ופעילות לא מאומצת בבית מייד לאחר הניתוח. לחזרה לפעילות ספורטיבית מאומצת יש להתייעץ עם המנתח.

מאמרים קשורים לניתוח

ניתוח המעי הגס | היתרון של הטכניקה הלפרוסקופית

ניתוח המעי הגס | היתרון של הטכניקה הלפרוסקופית

ניתוח הוא ללא ספק אחד מהאירועים הפולשניים ביותר שאפשר לעבור. צלקות, תופעות לוואי ושעות של הרדמה כללית הן לא החוויה הכי נעימה שתחוו בחיים, אך יתכן כי דווקא זה יהיה הדבר שיציל את חייכם.
סרטן מעי הגס | הטיפול המולטי-דיציפלינרי (התמחויות שונות) כמפתח לתוצאות הכי טובות

סרטן מעי הגס | הטיפול המולטי-דיציפלינרי (התמחויות שונות) כמפתח לתוצאות הכי טובות

הטיפול המולטי-דיציפלינרי נחשב כמוביל בתחום שאיתו ניתן להגיע לתוצאות החלמה גבוהות יותר. מדוע וכיצד הטיפול מתבצע? על כך במאמר הבא.
סרטן מעי הגס והרקטום | שכיחות המחלה והחשיבות בסקירה שגרתית

סרטן מעי הגס והרקטום | שכיחות המחלה והחשיבות בסקירה שגרתית

מחלת סרטן המעי הגס היא המחלה הממאירה השנייה בשכיחותה בישראל, והשלישית בארצות הברית. במאמר הבא נעבור על שכיחות מחלת סרטן המעי ועל שלבי התפשטותה.

צרו קשר לתיאום פגישת יעוץ

מוזמנים ליצור איתי קשר באחד מן האמצעים הבאים, על מנת שאבדוק כיצד אוכל לסייע עבורכם